dla dzieci

Konkurs

Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na ulotkę promującą bezpieczne korzystanie z Internetu. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie projektu ulotki na podany temat w formacie A5 (148×210 mm) w postaci pracy plastycznej lub grafiki komputerowej.

Nagrodą główną w Konkursie jest druk zwycięskiej ulotki w nakładzie 1000 sztuk, które zostaną rozdystrybuowane wraz z książkami Wydawnictwa Sztuka i Wiedza Dodatkowo dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody (sprzęt elektroniczny) przyznawane w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół podstawowych i dla uczniów szkół gimnazjalnych. Ostateczną decyzję o wynikach konkursu podejmie jury, skład którego zostanie opublikowany na stronie projektuwww.wiemwidzewybieram.pl

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym, który można pobrać ze strony internetowej projektu www.wiemwidzewybieram.pl należy przesłać do 01 czerwca 2012:

- w wersji papierowej lub w wersji elektronicznej zapisanej na nośniku DVD/CD, ewentualnie na pendrivie – pocztą tradycyjną na adres Fundacji ul. Rydla 45a/39 30-087 Kraków do 01.06.2012 (liczy się data stempla pocztowego – prace dostarczone po tym terminie, lecz nie później niż do 05.06.2012 będą zakwalifikowane do konkursu),

- w wersji elektronicznej – pocztą mailową (plik do 25 MB) na adres: kampaniawww@aleheca.org.pl

Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się z regulaminem konkursu.

—————————————–

Warsztaty

Zapraszamy dzieci ze starszych roczników szkoły podstawowej (4 – 6 klasy) na warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z komputera i sieci Internet. Warsztaty prowadzone są w szkołach, po wcześniejszym zgłoszeniu klasy przez wychowawcę.

Program, który oferujemy jest oparty na materiałach przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje. Forma warsztatów jest tak skonstruowana, aby od początku do końca interaktywnie wzbudzać zainteresowanie dzieci przedstawianymi tematami. Prowadzący to pedagodzy i psychologowie, trenerzy, których pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą.

Program obejmuje takie zagadnienia jak:

  • Zagrożenia związane z uzależnieniem  się od Internetu i gier komputerowych,
  • Reguły, prawa i obowiązki bezpiecznego korzystania z zasobów sieci,
  • Zasady, które pomagają korzystać z komputera w bezpiecznych ramach (ilość czasu, częstotliwość korzystania z komputera),
  • Alternatywne sposoby spędzania czasu (promocja zdrowego stylu życia),
  • Pierwsze objawy uzależnienia od komputera/ Internetu,
  • Skutki uzależnień,
  • Zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu,
  • Metody zabezpieczania się przed szkodliwymi treściami  i wpływem osób poznanych w Internecie.

Czas i przebieg spotkania1,5 godzinne zajęcia (2 godz. lekcyjne) dla grupy 20 osobowej. Warsztaty odbywają się wyłącznie na terenie szkoły.

Scenariusz zajęć prezentowany przed zajęciami wg ustaleń z dyrekcją/wychowawcą. Dzieci otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.

Szczegółowe informacje o zapisach dostępne w zakładce Zapisy >